Байден закликав американців не зволікати з вакцинацією від коронавірусу

Президент США Джо Байден звернувся до американців із закликом без зволікання щепитися від коронавірусу.

Виступ глави держави було показано в неділю ввечері в передачі телеканалу NBC, присвяченій вакцинації.

Байден нагадав, що влада США має намір забезпечити всім дорослим жителям країни доступ до вакцин вже з понеділка. “Вакцинація безкоштовна і зручна, – запевнив він. – Це дозволить вам зробити максимум можливого, щоб уберегтися від COVID-19, в тому числі від його нових варіантів, себе, оточуючих, допомогти відновленню економіки і поверненню життя в звичне русло”.

“Спасибі вам, якщо ви вже повністю щеплені, – сказав президент США, звертаючись до американців. – Якщо ви тільки плануєте зробити щеплення, будь ласка, пройдіть цю процедуру до кінця”. “Ми домоглися значного прогресу, але боротьба з вірусом триває, і нам потрібно прищепити ще десятки мільйонів американців”, – сказав глава Білого дому.

За відомостями федеральних центрів з контролю і профілактики захворювань (ЦКПЗ) США, більше 39,5% населення Штатів (понад 131,2 млн осіб) отримали хоча б одну дозу препарату від коронавірусу. Приблизно 25,4% (84,2 млн осіб) пройшли повну вакцинацію.

За інформацією Університету Джонса Хопкінса, який проводить підрахунки на основі відомостей федеральної та місцевої влади, в США з початку пандемії виявлено понад 31,6 млн випадків зараження коронавірусом, померли 567 210 осіб. Країна за обома показниками займає перше місце в світі.