ПЦУ закликає Росію припинити агресію проти України

Православна церква України опублікувала звернення, в якому застерегла Росію від ворожої агресії.

Звернення священного синоду ПЦУ до українського народу, людей доброї волі усього світу та владоможців Росії з’явилося на офіційній сторінці Православної церкви.

«Численні достовірні повідомлення підтверджують найбільше з часу початку неоголошеної війни Росії проти України в 2014 році скупчення біля наших кордонів військ РФ. Перша і очевидна мета такого скупчення – залякування Кремлем українського суспільства, тиск на нашу державу і на союзників України у вільному світі з метою досягнення власних інтересів.

Ми не боїмося! – наша відповідь на цей черговий агресивний намір російської влади. «Душу й тіло ми положим за нашу свободу» – не просто речення з Гімну України. Це переконання – одна з ключових рис української політичної нації, виплекана від часів княжої Київської держави, утверджена у визвольних змаганнях козацької доби та ХХ століття. Ми не потребуємо і не прагнемо чужого, український народ бажає жити у мирі та порозумінні з усіма, в першу чергу – з нашими історичними сусідами. Але ми не дозволимо знову накинути на нашу шию імперське ярмо, від якого український народ звільнився три десятиліття тому!» – йдеться у зверненні.

У ПЦУ закликали Кремль зупинитися та покаятися, загладити свою провину припиненням війни та згодою на справедливий мир.

«Застерігаємо також військовослужбовців Росії, усіх офіційних і таємних найманців Кремля – не беріть участь у злочинах ваших начальників», – наголосили у зверненні.

Окрім цього, у ПЦУ подякували союзникам, країнам вільного світу, які засвідчили підтримку України, і закликали владу Росії зупинити ескалацію агресії.