УЄФА затвердив реформу клубних турнірів з сезону-2024/25

Виконавчий комітет Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА) затвердив новий формат клубних турнірів з сезону-2024/25.

Про це повідомляє прес-служба організації. Згідно з новим форматом, кількість учасників Ліги чемпіонів збільшиться з 32 до 36. Головні зміни торкнуться групового етапу. Замість нього всі учасники гратимуть в єдиній лізі. Відтепер кожен зіграє на загальному етапі мінімум десять матчів проти десяти суперників – по п’ять матчів вдома та на виїзді.

Вісім кращих команд загального етапу безпосередньо потрапляють в 1/8 фіналу. Ті, хто займе місця з дев’ятого по 24-е, проведуть стикові матчі за право виходу в 1/8 фіналу.

Аналогічним чином зміниться формат Ліги Європи УЄФА (вісім матчів на загальному етапі) і Ліги конференцій УЄФА (шість матчів на загальному етапі). Повідомляється, що в майбутньому кількість учасників загальних етапу двох цих турнірів може збільшитися до 36.

Ліга чемпіонів УЄФА залишиться відкритою. Команди, як і раніше будуть потрапляти в турнір в залежності від виступів у внутрішніх чемпіонатах.

Одну з додаткових путівок одержить команда, яка фінішує третьою в чемпіонаті асоціації, що займає п’ятий рядок в рейтингу УЄФА. Ще одне місце отримає національний чемпіон, який кваліфікується за так званим Шляху чемпіонів. Загальна кількість таких путівок збільшиться з чотирьох до п’яти.

Два місця будуть віддані клубам з найвищим клубним коефіцієнтом за останні п’ять років, які не були в загальний етап Ліги чемпіонів, але пробилися або в кваліфікацію Ліги чемпіонів, або в Лігу Європи/Лігу конференцій.

Раніше президент УЄФА назвав нісенітницею створення Суперліги.