Партія Саакашвілі утрималася від підписання угоди про вихід з кризи в Грузії

Опозиційна партія “Єдиний національний рух”, засновником якої є екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі, утрималася від підписання угоди про вихід з політичної кризи, оскільки її голова Ніка Мелія перебуває у в’язниці.

Про це в понеділок повідомила журналістам член партії Саломе Самадашвілі.

“Політрада вирішила, що “Національний рух” утримається від підписання Угоди до тих пір, поки Ніка Мелія у в’язниці. У той же самий час за згодою політради партії я в індивідуальному порядку підпишу цей документ”, – сказала Самадашвілі до підписання документа.

Церемонія підписання угоди про вихід з кризи відбулася в понеділок у Палаці президента Грузії. Під документом свої підписи поставили представники правлячої партії “Грузинська мрія-демократична Грузія”, опозиційних партій “Стратегія Агмашенебелі”, “Лело для Грузії”, “Гірчі”, “Громадяни” і Республіканська партія, а також окремі депутати Давид Бакрадзе і Зураб Джапарідзе. Від підпису також утрималися партія “Європейська Грузія – рух за свободу” і Лейбористська партія Грузії.

Угоду запропонував глава Євроради Шарль Мішель 18 квітня. Згідно з його пропозицією, якщо правляча партія “Грузинська мрія” набере менше 43% на майбутніх восени виборах до місцевих органів влади, то в 2022 році будуть призначені дострокові парламентські вибори. Новий проект угоди також передбачає оголошення амністії для всіх осіб, що проходять у справі про заворушення на мітингу в червні 2019 року. Під амністію підпадає і Ніка Мелія. У документі йдеться і про звільнення прихильника опозиції Георгія Руруа, затриманого в листопаді 2019 року за незаконне носіння вогнепальної зброї, а також про масштабні реформи у виборчій і судовій сферах.

Політична криза в Грузії тривала близько шести місяців. У листопаді 2020 року опозиція відмовилася визнавати результати осінніх парламентських виборів, звинувативши владу у фальсифікації підсумків голосування. Досі велика частина опонентів влади відмовлялася від роботи в новому парламенті. Підписавши нову угоду, опозиційні партії зобов’язалися увійти до неї.