Глава Євроради відвідає Грузію 20 квітня

Глава Євроради Шарль Мішель в понеділок в ході прямого включення на церемонії підписання угоди щодо виходу з політичної кризи серед партій в Грузії заявив, що 20 квітня відвідає Тбілісі, щоб зустрітися з усіма політиками.

“Я із задоволенням анонсую, що завтра я прибуду до Грузії, щоб зустрітися з усіма вами і послати вам сигнал, який додасть впевненість. Ми обговоримо питання, що стосуються наших подальших кроків для зміцнення зв’язків Грузії і Європейського Союзу”, – сказав Мішель.

Мішель вже приїжджав до Грузії в кінці лютого. Тоді він вперше посадив за стіл переговорів представників влади і опозиції, щоб вирішити політичну кризу, яка тривала в республіці з листопада 2020 року. Пізніше Мішель відрядив до Грузії свого представника-дипломата Крістіана Даніельсона. 18 квітня глава Євроради запропонував політичним силам документ щодо виходу з кризи.

Згідно з його пропозицією, у разі якщо правляча партія “Грузинська мрія-демократична Грузія” набере менше 43% на майбутніх восени виборах до місцевих органів влади, то в 2022 році будуть призначені дострокові парламентські вибори. Проект угоди також передбачає оголошення амністії для всіх осіб, що проходять у справі про заворушення на мітингу в червні 2019 року.