США виділили Україні 155 млн дол для протидії РФ

США надали Україні фінансування на розвиток та покращення життя українців у розмірі $155 млн.

Про це повідомляється на Урядовому порталі.

Кошти виділятимуться через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Найбільшу частину виділених грошей — $63 млн — мають використати на протидію російській агресії:

захист прав людини та наявність доступу до правосуддя українцям, що постраждали від агресії, яку підтримує Кремль у Криму та на Донбасі;

зниження енергетичної та економічної залежності України від Росії (підключення до енергетичної мережі Європи), а також зміцнення українських підприємств, які працюють на сході країни;

розширення доступу громадян до якісної та об’єктивної інформації для протидії дезінформації, підтримка євроінтеграції та посилення демократичних процесів в Україні.

Ще $44 млн мають спрямувати на зміцнення демократії та врядування. Зокрема, йдеться про розширення судової реформи, зміцнення новостворених обʼєднаних територіальних громад (ОТГ) та просування реформи децентралізації, а також заохочення молодіжного лідерства та інновацій.

Також зазначається, що $34 млн з цієї суми виділені для підтримки зростання економіки та поліпшення стану здоровʼя українців:

підвищення прозорості та розширення економічних можливостей у енергетиці,

сільському господарстві та фінансовій галузі для зростання довіри з боку інвесторів, залучення інвестицій та підвищення економічної стійкості малого і середнього бізнесу;

розвиток земельного ринку та надходження інвестицій у аграрний сектор;
поліпшення якості основних медичних послуг, що допоможе країні відновитися після пандемії коронавірусу.

Окрім цього, $14 млн мають використати на вдосконалення заходів із протидії корупції. Зокрема, йдеться про підтримку реформ та захист антикорупційних інституцій, зменшення обсягів корупції у галузі охорони здоровʼя та надання Україні допомоги у закупівлі життєво необхідних лікарських засобів. До того ж ці кошти зможуть витратити на подальший розвиток платформ електронного врядування, які спрощують доступ громадян до послуг та оптимізують процес отримання ними пенсій, виплат із безробіття тощо.

Раніше, США оголосили про виділення 125 млн доларів безпекової допомоги Україні.

У Пентагоні нагадали, що США з 2014 року надали Україні вже 2 млрд доларів безпекової допомоги та продовжать допомагати прагненню становлення безпечної євроатлантичної України.