Вертоліт НАСА здійснив другий успішний політ на Марсі

Вертоліт-дрон Ingenuity (“Винахідливість”), який прибув на Марс разом з марсоходом Perseverance (“Наполегливість”), в четвер зробив другий успішний автономний політ, повідомило НАСА.

Вертоліт Ingenuity піднімався на висоту до п’яти метрів. Трохи зависнувши над поверхнею планети, вертоліт нахилився на 5 градусів і відлетів убік на два метри. Після цього він знову завис і виконав розвороти, щоб направити свої кольорові камери в різні боки. Потім він відправився на свій “аеродром” для посадки. Весь політ тривав близько 50 секунд.

19 квітня в ході успішного тестового випробування вертоліт піднімався на висоту 3 метри і провів над поверхнею Марса 39 секунд.

Раніше в НАСА відзначили, що вся операція буде виконуватися автономно на основі команд, які були відправлені на марсохід Perseverance для передачі вертольоту Ingenuity.

Робота Ingenuity розрахована на 31 день. У час, що залишився йому належить зробити як мінімум ще три польоти, в ході яких він буде виробляти аерофотозйомку навколишньої місцевості.

Апарат Ingenuity має 1,2 метра в діаметрі і важить 1,8 кг. Він оснащений двома камерами, здатний зависати в повітрі на 20-30 секунд для фотографування місцевості.

Марсохід Perseverance з вертольотом Ingenuity здійснив успішну посадку на поверхню Червоної планети 18 лютого. Американська автоматична міжпланетна станція до Марсу була запущена 30 липня минулого року. Perseverance є вже п’ятим американським марсоходом, який НАСА відправило для вивчення Червоної планети.