Росія і Білорусь розширять співпрацю в сфері оборони

Росія і Білорусь мають намір розширювати співпрацю в сфері оборони.

“Є на злобу дня питання, які треба посилювати. В тому числі і безпеку, в тому числі і оборона в нашій союзній державі”, – сказав президент Білорусі Олександр Лукашенко на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним в Москві.

За словами Лукашенка, Москва і Мінськ своєю співпрацею “і лінії намалюють, за які ніхто не повинен перейти, і дадуть гідну відповідь тим, хто не розуміє, що в цьому шаленому світі треба бути більш спокійним і жити дружно”.

Раніше Путін застеріг Захід від перетину деяких “червоних ліній”.

“Де ці лінії проходять, ми будемо вирішувати в кожному конкретному випадку”, сказав він у зверненні до Федеральних зборів 21 квітня.

Володимир Путін повідомив, що уряди двох країн продовжують працювати над вдосконаленням нормативної бази союзної держави.

“Багато позитивного вже зроблено”, але є і те, “про що ми ще повинні домовитися, узгодити наші позиції”, зазначив він. Зі свого боку Лукашенко пообіцяв укласти подальші домовленості з Росією.

В кінці літа минулого року Росія пообіцяла Білорусі силову підтримку на випадок ескалації кризи. Путін і Лукашенко вже неодноразово обговорювали питання зміцнення союзної держави. При цьому Лукашенко завжди відкидав побоювання з приводу того, що Росія може поглинути Білорусь.