США відреагували на заяву Росії про відведення військ від кордонів України

Сполучені Штати Америки заявляють, що уважно відстежуватимуть процес відведення військ Російської Федерації від кордонів України.

Про це заявив речник Державного департаменту США Нед Прайс на брифінгу у Вашингтоні, стенограму якого оприлюднено на сайті американського зовнішньополітичного відомства.

“Ми чули оголошення Росії, що вона почне відводити війська від кордону з Україною. Я думаю, будемо ми очікувати на (відповідні) дії. Сполучені Штати продовжать відстежувати ситуацію. Ми робитимемо це уважно і координуватимемо у тісній співпраці з українськими посадовцями та іншими союзниками і партнерами увесь час”, – сказав Прайс.

“Ми чітко дали зрозуміти під час нашої взаємодії з російським урядом, що він повинен утриматися від загострення дій і негайно припинити його агресивну діяльність в Україні і біля неї, в тому числі нещодавнє воєнне нарощування в окупованому Криму і на кордоні України, намір блокувати визначені судна в окремих районах Чорного моря”, – додав Прайс.

Також він запевнив, що США підтверджують підтримку суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України, в тому числі щодо її територіальних вод.