До Сенату США подано законопроект, що стосується порушень прав вірян в Криму та на Донбасі

Сенатор Роджер Вікер та сенаторка Джин Шагін повторно подали до Сенату США законопроект про «Підтримку свободи віросповідання в Україні», повідомили у Гельсінській комісії США.

«Теперішні кремлівські репресії в Україні відображують огидну практику радянських часів, коли вірян переслідували за їхні релігійні вірування», – заявив сенатор Вікер.

«Обидві партії вважають нагальною необхідність для Конгресу продемонструвати підтримку Україні у протистоянні жорстокості Путіна, включаючи варварські напади проти мирних релігійних громад», – виголосила Джин Шагін, пише Голос Америки.

У разі затвердження законопроекту, Державний департамент США отримає повноваження враховувати не лише порушення всередині Росії, але і в Криму та на території Донбасу непідконтрольній українському урядові, при визначенні статусу Росії, як країни, що викликає особливе занепокоєння в цій сфері, йдеться в повідомленні.

З 2018 року, Росія перебуває в категорії країн «для спеціального відслідковування» ситуації з порушенням свободи віросповідання. Визнання Росії країною, що викликає особливе занепокоєння, дає підстави в рамках законодавства США, для обмеження в‘їзду до США для відповідних посадовців країни.

Відповідний законопроект у середу отримав одноголосну підтримку в Комітеті закордонних справ іншої палаті американського Конгресу – Палати представників.