Болгарська компанія, яка причетна до вибухів в Чехії, постачала боєприпаси на Донбас

Компанія Emco болгарського бізнесмена Омеляна Гебрєва постачала боєприпаси до України після 2014 року. Про це він сам сказав газеті New York Times.

У листуванні з виданням Гебрєв визнав, що зберігав боєприпаси на складі в чеському місті Врбетіц, де в 2014 році відбувся вибух.

Гебрєв раніше заперечував поставки до України боєприпасів після початку війни на Донбасі, зазначає New York Times. У листі від 23 квітня він сказав, що Emco в кінці 2014 року підписала контракт з “авторизованими українськими компаніями”. Перед цим він зазначив, що боєприпаси, що зберігаються на складі у Врбетіце, не були виділені для поставок в Україну.

NYT, посилаючись на колишнього і нинішнього українського чиновника, відзначає, що Emco в 2014 році підписала контракт на постачання артилерійських боєприпасів для збройних сил України.

Колишній чиновник заявив, що ящики з боєприпасами, призначеними для України, були промарковані як такі, що вирушають в Таїланд, це було зроблено, щоб ті, хто симпатизує Росії, не змогли перешкодити поставкам.

Омелян Гебрєв повідомив газету, що Emco не займалася помилковим маркуванням товарів на експорт.

Гебрєв, його син і директор його фірми були отруєні в 2015 році нервово-паралітичною речовиною з групи Новачок. Болгарія звинувачує у замаху трьох росіян. У вересні 2020 року прокуратура країни додала їх другі імена, які до цього згадувалися в розслідуваннях ЗМІ, в ордери на арешт.

17 квітня влада Чехії оголосили про рішення вислати 18 російських дипломатів. За інформацією європейських ЗМІ, вони були співробітниками російської розвідки і працювали під прикриттям.

Стверджувалося, що російські спецслужби причетні до вибуху на складі боєприпасів, в результаті якого загинули дві людини. Москва відкинула ці звинувачення, в якості відповіді МЗС РФ оголосив персонами нон грата 20 чеських дипломатів.

Також повідомлялося, що Москва може вдатися до економічних санкцій у відповідь на висилку російських дипломатів з Праги після того, як влада республіки звинуватила спецслужби РФ в причетності до вибухів боєприпасів в 2014 році.

Словаччина, Латвія, Литва і Естонія в знак солідарності також вислали дипломатів. Глава МЗС Словаччини Іван Корчок повідомив, що вислані співробітники російської дипмісії “діяли не так, як належить діяти дипломатам”.