У Празі заарештовані троє російських бойовиків, що воювали на сході України

Районний суд Праги-5 відправив під варту трьох із п’яти обвинувачених, які брали участь в бойових діях на сході України.

Про це повідомляє місцеве видання “Novinky” з посиланням на прокурора Вищої прокуратури Праги Мартіна Білого (Martin Bílý).

Суд взяв під варту бойовиків, які воювали на стороні російських найманців керівника “Об’єднання чехословацьких солдатів в резерві світу” Івана Кратохвіла, члена об’єднання Мілоша Уржецкого і православного священика Пржемисла Івана Гадраву. Такий захід викликаний тим, що, на думку Білого, вони можуть сховатися або впливати на свідків.

За даними видання, всім трьом пред’явлено звинувачення в тероризмі, участь в терористичній групі, фінансуванні тероризму та підтримці пропаганди тероризму. Також звинувачують одну юридичну особу, пише Інтерфакс Україна.

Згідно з повідомленням, організація “Об’єднання чехословацьких солдатів в резерві світу” займалася збором коштів для поїздок людей в зону бойових дій і може бути безпосередньо пов’язана з російськими спецслужбами. Вона регулярно влаштовувала військові навчання з використанням “дозволеної законом зброї і його копіями” і проводила “військові дні” для чеських школярів. Членів організації об’єднує різка критика НАТО.

Видання називає 56-річного Пржемисла Івана Гадраву священиком “з явною проросійською орієнтацією”, якому було доручено духовне управління громадою при церкві Св.Вацлава в Літомержіце. В цивільному житті він працював в соціальній сфері, допомагав наркоманам та ув’язненим.

Постанова суду не остаточна, обвинувачені можуть подати на них скаргу. Адвокати обвинувачених рішення не коментують.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, болгарська компанія, яка причетна до вибухів в Чехії, постачала боєприпаси на Донбас.