Італія заборонила в’їзд з Індії через мутацію коронавірусу

Влада Італії заборонила в’їзд на територію країни особам, які в останні два тижні перебували в Індії, через спалах мутованого варіанту коронавірусу в цій країні, повідомив у неділю міністр охорони здоров’я Роберто Сперанца.

“Я підписав нове розпорядження, яке забороняє в’їзд до Італії тим, хто в останні 14 днів перебували в Індії. Особи, які постійно проживають в Італії, зможуть повернутися, зробивши тест при виїзді і в’їзді із зобов’язанням карантину. Всім, хто були в Індії в останні 14 днів і вже знаходяться в нашій країні, слід зробити тест, увійшовши в контакт зі службами попередження захворювання”, – написав Сперанца в Facebook.

“Наші вчені працюють над вивченням нового індійського варіанту. Ми не можемо послабити пильність”, – підкреслив міністр. Він також нагадав, що в п’ятницю в світі був встановлений негативний рекорд, коли за добу коронавірусом заразилися 893 тисячі осіб, причому в Індії – 346 тисяч.

Раніше вчені виявили в східному індійському штаті Західна Бенгалія новий варіант коронавірусу B. 1.618. За словами індійського професора епідеміології Мадхукара паї, цей новий штам коронавірусу є штамом з потрійною мутацією і може швидше поширюватися. Новий штам B. 1.618 є другою лінією коронавірусу, яка була виявлена в Індії, першою була B. 1.617, також відома як варіант коронавірусу з подвійною мутацією.