«Укрзалізниця» закупила дизель в компанії, близької до Медведчука

«Укрзалізниця» заключила строковий контракт на поставку дизеля з компанією «Анвітрейд». Ця компанія напередодні відмовилася відвантажувати монополісту паливо, створивши тим самим кризову ситуацію.

За умовами контракту за кожну тонну УЗ заплатила «Анвітрейду» на 3 тис. гривень більше. Про це свідчать дані на сайті «Прозорро».

22 квітня, коли запаси дизеля повністю вичерпалися, УЗ в екстреному порядку закупила 50 тис. тонн палива на 1,35 мільярда гривень, пише Обозреватель.

Зазначимо, що компанія «Анвітрейд» 17 квітня відмовилася відвантажувати УЗ дизель, хоча у неї був діючий контракт. Тобто, замість того, щоб звернутися до суду, вимагати виконання домовленостей і пригрозити санкціями, УЗ просто подарувала компанії новий контракт.

Більш того: за новим контрактом, УЗ заплатила за тонну дизеля 26 980 грн замість 24 223 грн/т, як було в попередньому. Таким чином вимальовується наступна картина: «Анвітрейд» відмовився поставляти УЗ паливо за старою ціною, створив кризу, і УЗ екстрено подарувала компанії новий контракт – переплачуючи на кожній тонні дизеля 3 тисячі гривень.

Компанію «Анвітрейд» учасники ринку пов’язують з олігархом Віктором Медведчуком. Втім, вона не єдина, хто відзначилася в екстреній закупівлі палива. Так, контракт на 20 000 тонн отримала «Трейд Коммодіті» – компанія, яка в березні теж відмовилася постачати УЗ паливо.

Нагадаємо, про критичну ситуацію УЗ заявила 19 квітня. 20 квітня СБУ заявила про викриття масштабної схеми розкрадання дизпалива в структурних підрозділах АТ «Укрзалізниця».