“Динамо” достроково стало чемпіоном України

Київське “Динамо” достроково виграло титул чемпіона України сезону-2020/21.

У поєдинку 23-го туру української Прем’єр-ліги (УПЛ) “біло-сині” перемогли петровський “Інгулець” (5:0), ставши недосяжними для конкурентів у турнірній таблиці.

VFL.RU - ваш фотохостинг

Підопічні Луческу повели в рахунку вже на 4-й хвилині – центральний захисник Ілля Забарний підключився до атаки та головою замкнув подачу Карлоса Де Пени.

На 14-й хвилині “біло-сині” подвоїли перевагу – Артем Бєсєдін плечем переправив м’яч у ворота після сильного навісу від Миколи Шапаренка.

На старті другого тайму рахунок став розгромним. Віктор Циганков на 48-й хвилині заштовхав ігровий знаряд у сітку після того, як його перший удар та добивання від Віталія Буяльського парирував голкіпер “Інгульця” Володимир Кринський.

На 71-й хвилині Циганков оформив дубль, забивши ударом з-за меж штрафного з допомогою рикошету.

На 82-й хвилині Денис Попов головою забив п’ятий м’яч у ворота гостей після подачі з кутового.

Таким чином, кияни за три тури до завершення гарантували собі “золото” УПЛ, а “Інгулець” (20 балів) залишився на 12-й позиції та продовжить боротися за збереження прописки в еліті українського футболу.

Українська Прем’єр-ліга. 23 тур.

«Динамо» – «Інгулець» – 5:0

Забарний (4), Бесєдін (14), Циганков (48, 71), Попов (82)

Кринський (23), Синьогуб (29), Бартулович (45+1)

«Динамо»: Бущан, Миколенко, Забарний, Попов, Кендзьора (Караваєв, 46), Сидорчук (Шепелєв, 61), Шапаренко (Андрієвський, 46), Буяльський (Гармаш, 73), Де Пена (Родрігеш, 61), Циганков, Бесєдін

«Інгулець»: Кринський, Салем, Семенко, Козак (Коваленко, 75), Бартулович, Коробенко, Васін (Сітчінава, 75), Янаков (Щедрий, 75), Асмелаш, Синьогуб, Шевцов (Плохотнюк, 81)

Арбітр: Микола Балакін (Київська область)

НCК «Олімпійський» (Київ)

“Динамо” виграло золоті медалі Чемпіонату України 16-й раз в історії та вперше за п’ять років. Востаннє кияни ставали чемпіонами у сезоні-2015/16 під керівництвом Сергія Реброва. Після цього чотири сезони поспіль титул завойовував “Шахтар”: тричі з Паулу Фонсекою, та одного разу з Луїшем Каштру.

Після перемоги в чемпіонаті України 2020/2021 трофейні досягнення “Динамо” виглядають так:

– Чемпіонат України – 16 (рекорд)

– Кубок України – 12

– Суперкубок України – 9 (рекорд)

– Чемпіонат СРСР – 13 (рекорд)

– Кубок СРСР – 9

– Суперкубок СРСР (Кубок сезону) – 3 (рекорд)

– Кубок Кубків – 2

– Суперкубок УЄФА – 1

Наступного сезону “Динамо” виступить у груповому етапі Ліги чемпіонів. Це буде остання єврокубкова кампанія, коли чемпіон України напряму потрапив до основного раунду ЛЧ.