Британія ввела санкції проти 14 росіян

Великобританія внесла до антикорупційного списку санкцій 22 громадянина з шести країн, в тому числі 14 росіян, повідомляє британський МЗС.

Санкції введені проти заступника голови управління по боротьбі з податковими злочинами Артема Кузнєцова, колишнього слідчого СК Павла Карпова, слідчих Станіслава Гордієвського і Олега Уржумцева, глав московських податкових інспекцій Ольги Степанової і Олени Хімін, юристів Андрія Павлова і Юлії Майорової, гендиректора комерційної структури і чотирьох бізнесменів. Перш деякі з цих осіб стали фігурантами “списку Магнітського” в США.

Заходи щодо даних громадян вводяться за “розкрадання суми, еквівалентної $ 230 млн держкоштів РФ”, вчинених за допомогою шахрайської схеми з поверненням податків в 2007 році. Частину викрадених грошей, як стверджується, була виведена за кордон.

Зазначеним особам заборонено в’їзд до Великобританії, а їх активи підлягають заморожуванню.

У березні глава МЗС Росії Сергій Лавров зазначив, що в останні роки уряд Великобританії зберігає жорсткий антиросійський курс і нарощує санкційний тиск на Москву, градус відносин двох країн вже «на точці замерзання».

У грудні Лондон оголосив про санкції проти трьох російських громадян і спеціального загону швидкого реагування «Терек» за звинуваченням в порушенні прав людини.