Будівництво “Північного потоку – 2” зупинили

Російська баржа “Фортуна”, що займається добудовою газопроводу “Північний потік-2”, припинила роботи. Як виявилося, судно стоїть в одному місці ще з 21 квітня.

За даними EADaily з посиланням на портал по відстеженню морської навігації Marinetraffic, причина в тому, що на південь від острова Борнхольм “Північний потік-2” йде поруч з першим “Північним потоком”. Будівництво призупинено на небезпечній ділянці. За проектом труби повинні були знаходитися паралельно один одному.

Поки невідомо, коли поновиться будівництво. Для завершення робіт в датських водах «Фортуні» залишилося укласти 12 кілометрів газопроводу з 49.

Раніше МЗС Німеччини заявив, що розглядати споруджуваний газопровід “Північний потік-2” в якості важеля тиску на Росію нереалістично. Проект має значення для ФРН з точки зору енергетичної політики. За його словами, на Заході все частіше розглядають як важіль впливу на РФ. Однак в умовах, коли ті ж країни купують російський газ через Україну і Туреччину, це втрачає сенс.

Тим часом віце-прем’єр Росії Олександр Новак заявив, що російська сторона не сумнівається в успішному завершенні проекту газопроводу “Північний потік – 2”. До цього він повідомляв, що, за оцінками оператора проекту Nord Stream 2 AG, роботи з будівництва трубопроводу будуть завершені в 2021 році.

“Північний потік 2” передбачає будівництво двох ниток газопроводу від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Проти проекту активно виступають США, які просувають в ЄС свій зріджений природний газ, а також Україна і ряд європейських країн. Вашингтон в грудні 2019 року ввів санкції проти газопроводу. У ФРН виступають за добудову газопроводу і відкидають односторонні екстериторіальні санкції США.