Верховна Рада продовжила експортне мито на металобрухт

Верховна Рада прийняла законопроект №5175 щодо експортного мита на металобрухт. За відповідний законопроект №5175 проголосували 291 народний депутат.

Законопроект пропонує пролонгацію дії експортного мита в розмірі EUR58/тонна ще на п’ять років, або на 10 років із моменту впровадження мита (з 2016 року).

Метпідприємства України виступають за пролонгацію дії експортного мита на брухт чорних металів у розмірі EUR58/тонна ще на п’ять років або навіть посилення обмежень на вивезення металобрухту, аж до його повної заборони для нормалізації ситуації із забезпеченням цією сировиною вітчизняних підприємств.

До 2016 року існувало експортне мито, але його розмір становив  до 10 доларів за тону. Таке мито дозволяло усім учасникам отримувати ринкові ціни та розвиватись. Після введення в дію Закону від 12.07.2016 р. ринок перестав існувати, оскільки цілу галузь економіки захопили три металургійні групи та встановлюють свої позазаконні правила.

Взагалі, “завдяки” діючому Закону “Про металобрухт”, та введенню блокуючого експортного мита, ринок металобрухту скоротився з 11 млн. тон у 2000 році до 3 млн. тон у 2021 році.