Російські хакери зламали комп’ютерну мережу вашингтонської поліції

Російські хакери зламали базу даних поліцейського управління Вашингтона, округ Колумбія, і пригрозили передати інформацію злочинним угрупованням, якщо не отримають викуп.

Згідно із заявою поліції, російськомовний синдикат програм-вимагачів заявив, що вкрав конфіденційні дані, в тому числі про інформаторів.

Кіберзлочинці розмістили на своєму сайті в даркнета скріншоти, що підтверджують крадіжку понад 250 гігабайт даних.

Подробиці злому були розкриті в понеділок поліцейським управлінням округу Колумбія, яке попросило ФБР розслідувати «несанкціоноване проникнення» в його комп’ютерну мережу.

Інформація про те, що атака торкнулася будь-які поліцейські операції, поки не надходила.

Хакерська угруповання «Бабук» заявила на своєму сайті, що «скачала достатній обсяг інформації» з бази даних.

Угруповання дало вашингтонської поліції три дні на те, щоб зв’язатися з нею, пригрозивши в іншому випадку оприлюднити дані злочинним формуванням.

Судячи з розміщеним в інтернеті скриншотам, у злочинців є доступ до даних як мінімум з чотирьох комп’ютерів, включаючи звіти розвідки, інформацію про конфлікти між бандами, перепис ув’язнених і інші адміністративні файли.

Управління поліції Вашингтона заявило, що серйозно ставиться до загрози.

Минулого тижня президент США Джо Байден ввів нові санкції проти уряду Росії і вислав 10 дипломатів у відповідь на хакерські атаки і втручання у вибори.

Крім того, Міністерство юстиції США оголосило про створення спеціального підрозділу для боротьби з частими атаками програм-вимагачів.