Навальний подав в суд на СІЗО “Матроська тиша”

Російський опозиціонер Олексій Навальний, який відбуває реальний термін у Володимирській області, подав у Преображенський суд Москви позов до слідчого ізолятора “Матроська тиша”, в якому він перебував до етапування в колонію.

“До суду надійшов адміністративний позов Навального до СІЗО-1 УФСІН Росії по Москві про оскарження рішення комісії органу виконавчої влади суб’єкта РФ”, – повідомила “Інтерфаксу” прес-секретар суду Аліса Закутняя.

За даними агентства, яке посилається на інформоване джерело, в позовній заяві йдеться про постановку Навального в СІЗО на облік як схильного до втечі. Раніше адвокати політика заявляли, що його постановка на профілактичний облік може стати перешкодою умовно-дострокового звільнення.

Напередодні стало відомо про подачу захистом Навального трьох адміністративних позовів до колонії в Покрові. За даними ТАСС, вони пов’язані з рішенням керівництва ІК-2 поставити опозиціонера на профілактичний облік як схильного до втечі, відмовою видати привезені політиком і придбані в колонії книги, в тому числі Коран, а також газети. Навальний поскаржився на видалення статей з номерів “Нової газети” і “Комерсанта”, зокрема колонки філолога Гасана Гусейнова.

Навальний був затриманий відразу після повернення з Німеччини, де він проходив лікування і реабілітацію після отруєння бойовою речовиною “Новачок”. Суд в Москві 2 лютого замінив йому умовний термін у справі “Ів Роше” на реальний. З урахуванням домашнього арешту опозиціонер повинен провести під вартою 2 роки і 6 місяців. 15 березня він був доставлений в ІК-2 в Покрові.

Адвокати і соратники політика неодноразово вказували на погіршення стану його здоров’я, неможливість передати рекомендовані ліки і тортури позбавленням сну. З 31 березня опозиціонер голодував в знак протесту проти недопуску до нього лікарів. 5 квітня стало відомо про переведення Навального в медико-санітарну частину з сильним кашлем і підвищеною температурою. Після масових мітингів на його підтримку політик був обстежений лікарями і оголосив про припинення голодування.