Кіпр незаконно роздав 3500 “золотих паспортів”

На Кіпрі під час дії програми “золотих паспортів” громадянство цієї країни незаконно отримали 3500 родичів інвесторів в економіку острівної держава.

Про це напередодні повідомило агентство Associated Press з посиланням на звіт незалежної комісії, яка розслідувала зловживання при отриманні “золотих паспортів”.

Комісія зазначає, що влада Кіпру видавала паспорти родичам інвесторів, незважаючи на те, що це не було передбачено законом. Крім того, близько 770 паспортів було видано владою інвесторам, які не підпадали під відповідні критерії.

Комісія також звинуватив уряд Кіпру в потенційно “неадекватній перевірці” заявок інвесторів, а також в порушенні “основних принципів справжньої справедливості та належного управління”.

Відомо, що з 2007 року на Кіпрі “золоті” паспорти отримали 6779 осіб, більшість з Росії, Китаю, України, Лівану і Саудівської Аравії. Програма отримання громадянства пропонувала паспорт з правом на проживання і роботу в Євросоюзі за інвестицію 2 млн євро в нерухомість або місцеву компанію. Претендент повинен був також пожертвувати на користь уряду Кіпру 200 тисяч євро.

У жовтні Кіпр вирішив зупинити свою програму надання громадянства в обмін на інвестиції.