Меркель нагороджена Європейською премією за захист прав сінті та ромів

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель нагороджена Європейською премією за захист цивільних прав сінті та ромів.

Romani Rose traf mit Bundeskanzlerin Angela Merkel zu einem  Informationsaustausch zusammen | Zentralrat Deutscher Sinti und Roma

Глава німецького уряду на протязі багатьох років докладала особливих зусиль для захисту прав меншості і визнання його більш ніж 600-річної історії в Німеччині та Європі, заявив голова Центральної ради німецьких сінті та ромів Романі Розе (Romani Rose) під час урочистої церемонії в Мангеймі.

Він наголосив на підтримці з боку Меркель, зокрема, зі створення пам’ятника вбитим за часів націонал-соціалізму сінті та ромів в Берліні, а також з приводу заснування в 2019 році експертної комісії по боротьбі з ромофобією.

У свою чергу Меркель, яка брала участь в церемонії в режимі відеоконференції з Берліна, назвала отримання премії за велику честь. Вона закликала протистояти будь-якій формі дискримінації сінті та ромів і захищати їхні громадянські права.

Це не тільки завдання політиків і ЗМІ, а й обов’язок кожного громадянина, підкреслила вона, додавши, що представники цієї меншини повинні брати участь в суспільному житті нарівні з усіма іншими.

“Я вважаю ганьбою для нашої країни, що в Німеччині існує дискримінація і циганофобія. Ми не повинні закривати на це очі”, – вказала далі Меркель.

Урочисту промову на церемонії виголосив колишній президент Словаччини Андрій Кіска, який був попереднім лауреатом премії, отримавши її в 2019 році. Грошову частину премії в розмірі 15 тисяч євро Меркель пожертвувала двом проектам із захисту прав сінті та ромів в Німеччині та інших країнах: молодіжної мережі TernYpe і дортмундської ініціативи Grünbau.

Премія носить ім’я братів Оскара і Вінценца Розі (Oskar und Vinzenz Rose), які вижили під час геноциду циган і стали засновниками руху на захист громадянських прав сінті та ромів в ФРН після Другої світової війни. Європейську премію за захист цивільних прав сінті та ромів присуджують кожні два роки Центральна рада німецьких сінті та ромів, Культурно-документаційного центру німецьких сінті та ромів, а також Фонд імені Манфреда Лаутеншлегера.