Росію звинуватили в дезінформації про ставлення до вакцини «Супутник V» в ЄС

Агентство Європейського Союзу заявило, що Росія розгорнула масштабну кампанію по поширенню дезінформації, що Захід і ЄС нібито намагаються саботувати її вакцину від COVID-19 «Супутник V».

У доповіді, опублікованій відділом стратегічних комунікацій служби зовнішньополітичної діяльності ЄС, агентство звинуватило Росію у використанні «антагоністичних тез» і поширенні фейковий тверджень про те, що інші країни намагаються дискредитувати вакцину, яка поки не схвалена для використання в Європі.

У доповіді також наголошується, що російська влада використовує соціальні мережі і різні ЗМІ, щоб «підірвати довіру громадськості» до Європейського агентства з лікарських засобів (ЕМА) – головного європейського регулятора в сфері ліків і вакцин.

«Російська кампанія по просуванню вакцини “Супутник V” прискорилася і переросла в загальноурядовий підхід за участю державних органів, державних підприємств і державних ЗМІ з практично щоденним втручанням», – йдеться в доповіді.

Європейський регулятор приступив до безперервного аналізу вакцини «Супутник V» в березні, але поки не схвалив її використання.