Європарламент затвердив свою позицію щодо COVID-сертифікатів

Європарламент ухвалив свою переговорну позицію щодо COVID-сертифікатів, які підтверджуватимуть вакцинацію, імунітет або ж негативний тест на коронавірус.

За неї проголосували 540 євродепутатів, 119 були проти, ще 31 – утримався. За додатковий документ, який поширює дію сертифікатів на громадян третіх країн, котрі мешкають у ЄС, проголосували 540 європарламентарів, 80 – висловилися проти, ще 70 – утрималися, повідомляє DW. Результати голосування оголосили вранці четверга, 29 квітня.

Рада ЄС свою переговорну позицію ухвалила 14 квітня. Тепер їй разом з Європарламентом треба узгодити компромісний текст регламентів, які запровадять COVID-сертифікати. Планується, що сертифікати можна буде отримувати з червня.

Єврокомісія пропонувала назвати ці документи “цифровим зеленим сертифікатом”. Натомість Європарламент хоче перейменувати їх на “сертифікат ЄС щодо COVID-19”, який може бути як у цифровому, так і в паперовому форматі. Він, як і пропонувала Єврокомісія, міститиме одразу три види сертифікатів: щеплення, негативного тесту або ж підтвердження, що людина хворіла на COVID-19 і видужала.

У Європарламенті наголосили, що COVID-сертифікат не буде діяти як документ, необхідний для подорожей, і також не стане умовою для вільного пересування у ЄС. “Щодо тих, хто має COVID-сертифікат, не повинні застосовуватися додаткові обмеження на подорожі, такі як карантин, самоізоляція чи тестування”, – додали у пресслужбі Європарламенту.