Проти Навального порушено нову кримінальну справу

Слідчий комітет порушив кримінальну справу стосовно опозиційного політика Олексія Навального і співробітників його фондів Леоніда Волкова і Івана Жданова за статтею про створення і керівництва громадською організацією, діяльність якого пов’язана з насильством над громадянами або заподіянням шкоди їх здоров’ю.

Справа була порушена ще на початку лютого, проте відомо про нього стало тільки зараз. Вона згадується в документах у справі про визнання фондів і штабів Навального екстремістськими організаціями, повідомляється на сайті політика.

Максимальне покарання за цією статтею передбачає позбавлення волі на строк до чотирьох років.

Інших подробиць про кримінальну справу поки немає. Навальний зараз знаходиться в колонії у кримінальній справі восьмирічної давності. Згідно з вироком, він повинен вийти на свободу влітку 2023 року. Жданов і Волков поїхали за кордон.

Раніше прокуратура Москви вимагала визнати Фонд боротьби з корупцією (внесений російськими властями в список іноземних агентів) і штаби прихильників опозиціонера Олексія Навального екстремістськими організаціями. Вони запідозрені в «створенні умов для зміни основ конституційного ладу» в країні.