Царевич повернулася на роботу до Печерського суду Києва

Оксана Царевич з 1 квітня повернулася на роботу до Печерського райсуду Києва. Про це в четвер, 29 квітня, повідомив проект PROSUD всеукраїнського об’єднання Автомайдан.

Відзначається, що у Царевич закінчилися 5-річні повноваження судді, тому розглядати справи вона поки що не буде, проте отримуватиме зарплату. Ім’я Царевич вже є в списку суддів Печерського райсуду.

У 2014 році вища рада юстиції відкрила проти Оксани Царевич дисциплінарну справу, що стосувалося переслідування активістів Автомайдану. У 2015 році Вища кваліфікаційна комісія суддів відсторонила її від посади. У 2016 році Петро Порошенко звільнив Царевич за порушення присяги під час винесення рішень проти учасників Революції гідності.

Як пише lb.ua, суддя Царевич відома також тим, що входила в колегію суддів у першій справі Юрія Луценка. Вона також була слідчим суддею у справі про вбивство екс-нардепа Євгена Щербаня, де було пред’явлено звинувачення екс-прем’єру Юлії Тимошенко, а пізніше відмовилася виносити рішення про арешт Олександра Єфремова.

Царевич звинувачувалася у винесенні завідомо неправомірного вироку, але в 2020 році Шевченківський районний суд Києва виправдав її.

Як повідомлялося раніше, 17 березня 2021 року Верховний Суд скасував указ про звільнення судді Царевич.