Папа Римський посилив вимоги до керуючих Святого престолу

Як повідомляє Vatican News, Папа римський Франциск підписав указ, який зобов’язує всіх священнослужителів, які займають управлінські посади, а також всіх хто здійснюють адміністративні, судові або наглядові функції в Римській курії, підписати особливу декларацію.

Вони повинні запевнити, що їм ніколи не виносили обвинувального вироку і що вони не є об’єктом будь-яких незавершених кримінальних процесів або розслідувань, пов’язаних з корупцією, шахрайством, тероризмом, відмиванням грошей, експлуатацією неповнолітніх або ухиленням від сплати податків.

Священнослужителям забороняється тримати кошти в податкових гаванях, країнах, які підозрюються у фінансуванні терористичної діяльності, а також в компаніях, політика яких суперечить соціальній доктрині церкви. Також всім співробітникам Римської курії буде заборонено приймати подарунки дорожче € 40.

Секретаріат по економіці (SPE) перевірятиме достовірність письмових декларацій, а Святий престол у разі помилкових або брехливих заяв може звільнити співробітника і вимагати відшкодування понесених збитків.

Папський указ став реакцією на торішній корупційний скандал, що вибухнув навколо покупки нерухомості в Лондоні в 2012 році.