МВФ відкликав з України постійного радника з фінансових питань

Старший економіст Європейського департаменту МВФ Вім Фонтейн, який понад п’ять років пропрацював в Україні, був відкликаний з країни.

Вім Фонтейн в Україні відповідав за реформу фінансового сектора, значною частиною якого була реформа корпоративного управління. Фонтейн раніше відповідав і за банківську реформу, яка припала на каденцію ексглави НБУ Валерії Гонтаревої, в рамках виконання умов меморандуму України з МВФ про виведення неплатоспроможних банків з ринку, пише НВ Бізнес.

“Він відвідував усі ключові судові засідання по ПриватБанку, можна сказати був польовим генералом», — сказало джерело НВ Бізнес — Причиною цього (відкликання — ред.) може бути повний провал реформи корпоративного управління (після звільнення Андрія Коболєва — ред.) і відсутність перспектив підписання SLA угоди і подальшого фінансування з боку МВФ. Все це може призвести до необхідності емісії, інфляції, подорожчання запозичень і можливого дефолту України. Не найкраща новина для керівництва країни”.

Відзначимо, що західні партнери дуже стурбовані зміщенням Андрія Коболєва з посади голови правління Нафтогазу без дотримання законних процедур.

“Ми серйозно стурбовані останніми подіями в Нафтогазі України — державної нафтогазової компанії України, де тимчасово припинені повноваження наглядової ради та з метою звільнення чинного керівництва.

Ми закликаємо керівництво України, щоб критично важливі управлінські рішення на державних підприємствах приймалися в повній відповідності з принципами визнаних стандартів корпоративного управління.

В останні роки Україна досягла значного прогресу в реалізації реформи корпоративного управління в державному секторі, спрямованої на забезпечення прозорості, підзвітності та незалежності.

Існує критична потреба зміцнити досягнутий прогрес, щоб поліпшити інвестиційний клімат в Україні та залучити вкрай потрібні інвестиції приватного сектора.

Ми сподіваємося, що українська влада підтвердить свою прихильність до продовження реформ, які розблокують інвестиції, які допоможуть країні вийти з кризи і реалізувати свій потенціал”, — йдеться у спільній заяві Європейського Союзу, Європейського банку реконструкції і розвитку, Європейського інвестиційного банку, Світового банку і Міжнародної фінансової корпорації.

Нагадаємо, що 28 квітня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про звільнення глави НАК “Нафтогаз” Андрія Коболєва з посади.