Православні і греко-католики святкують Великдень

У неділю, 2 травня, християни східного обряду святкують одне з головних свят – Воскресіння Христове. Православні і греко-католики вітають один одного “Христос воскрес!”. На що відповідають “Воістину воскрес!”.

Як сказано в Євангелії, жінки-мироносиці Марія, Соломія та Іоанна на третій день після смерті Ісуса прийшли до його гробу і принесли пахощі. Однак труна була порожня, а на камені сидів Ангел. Жінки злякалися його, але Ангел сказав їм: “Не бійтеся, бо знаю, що ви шукаєте: Ісуса розіп’ятого. Його немає тут. Він воскрес, як сказав”.

Жінки розповіли про побачене апостолам. “Ісус зустрів їх і сказав: радійте! Вони ж підійшли, обняли ноги його і вклонилися йому. Тоді промовляє до них Ісус: “Не лякайтесь, ідіть, повідомте братів моїх, нехай вони йдуть у Галілею, і там побачать мене”. І учні побачили його воскреслим.

Перший тиждень після свята називається Світлим пасхальним тижнем, яка через 40 днів пасхального періоду закінчується святом Вознесіння Господнього.

Традиція дарувати на Великдень фарбовані яйця з’явилася в I столітті. Відповідно до церковного переказу, учениця Христа святая Марія Магдалина прийшла до римського імператора Тиверія з проповіддю і за традицією з подарунком. Вона подарувала Тиверію куряче яйце і розповіла про диво воскресіння. Тиверій не повірив їй і вигукнув: “Як може хтось воскреснути з мертвих? Це так само неможливо, як якби це яйце раптом стало червоним”. Яйце відразу почервоніло, що і стало доказом істинності християнства.

Дорогі читачі! Прийміть сердечні вітання зі світлим святом Христового Воскресіння, зі святом Великодня!

Дякуємо Вам за те, що Ви поруч з нами! Читаєте наші новини, радієте перемогам, і допомагаєте благодійним проектам!

Вітаючи Вас із світлим Воскресінням Христовим, бажаємо Вам і Вашим родинам міцного здоров’я, любові, радості, здійснення усіх планів та мрій, Божого благословення і захисту на довгі і щасливі роки життя!

Веселих великодніх свят!

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

З найкращими побажаннями любові, миру і добра!

Редакція ІА Центр новин