Трюдо заявив, що Канада продовжить захищати і просувати свободу преси в світі

Канада продовжить захищати і просувати свободу преси в усьому світі, так як журналісти є першою лінією оборони демократії.

Про це в понеділок йдеться в заяві канадського прем’єр-міністра Джастіна Трюдо з нагоди Всесвітнього дня свободи друку.

“Сьогодні, у Всесвітній день свободи друку, ми відзначаємо неоціненну роль, яку відіграють журналісти в Канаді і в усьому світі, а також віддаємо данину поваги тим з них, хто позбувся життя в пошуках істини, – сказав він. – Вони є першою лінією захисту демократій і наріжним каменем будь-якого справедливого, сильного і динамічного суспільства”.

Трюдо нагадав, що Канада є співголовою міжнародної коаліції за свободу ЗМІ і одним з організаторів глобальних конференцій зі свободи ЗМІ. “Канада продовжить очолювати зусилля щодо захисту свободи слова і просування свободи преси в усьому світі”, – підкреслив глава уряду.

3 травня щорічно відзначається Всесвітній день свободи друку. Він проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 20 грудня 1993 року на знак визнання важливості дотримання принципів свободи слова, друку, незалежності, а також як данина пам’яті журналістам, загиблим при виконанні професійного обов’язку. Вибір дати пов’язаний з тим, що в цей день в 1991 році в столиці Намібії представники незалежної преси країн Африки підписали декларацію, в якій містився заклик до урядів держав світу забезпечувати свободу преси та її демократичний характер.

В ході Всесвітнього дня свободи друку проводяться заходи в пам’ять про професійних працівників засобів масової інформації, загиблих при виконанні своїх обов’язків (за даними міжнародної правозахисної організації “Репортери без кордонів”, в 2020 році – 50 осіб). Також в цей день Громадські організації та журналістські об’єднання в багатьох країнах привертають увагу влади і громадськості до питань свободи слова в ЗМІ.