Дуда: тему вступу України до НАТО обговорять на саміті в червні

Тема вступу України до НАТО буде обговорюватися на майбутньому в червні саміті Північноатлантичного альянсу.

Про це заявив у понеділок президент Польщі Анджей Дуда на спільній прес-конференції з українським лідером Володимиром Зеленським.

“Я говорив президенту Зеленському про майбутній саміт “Бухарестської дев’ятки” – країн НАТО нашого регіону, який через тиждень пройде в Бухаресті. Ми будемо говорити про безпеку. Думаю, що питання України і Білорусі буде там важливою темою, особливо України і російської присутності біля українського кордону”, – розповів польський лідер.

“Ми говорили про наближення саміту всього Північноатлантичного альянсу, який відбудеться через півтора місяці. У середині червня він пройде в Брюсселі. Ця тема безпеки України там з усією впевненістю буде обговорюватися”, – додав він.

“По-перше, це питання безпеки України, а в цьому зв’язку і безпеки всієї Центральної Європи. А по-друге, це питання також формальної вказівки Україні шляху, по якому вона повинна йти в напрямку членства, дорожньої карти до цього членства, яке зараз має фундаментальне значення і за яке Україна бореться”, – інформував він.

Північноатлантичний альянс на саміті в Бухаресті в квітні 2008 року прийняв політичну заяву про те, що “Україна і Грузія з часом стануть членами НАТО”, проте відмовився надавати обом країнам плани дій з підготовки до членства в Альянсі, що є першим кроком в юридичній процедурі вступу країни в організацію.

У лютому 2019 року Верховна Рада України схвалила поправки до Конституції, що закріплюють прагнення країни до НАТО з формулюванням про “незворотність євроатлантичного курсу України”. Забезпечення до 2020 року повної сумісності Збройних сил України з арміями країн НАТО закріплено в прийнятій у 2015 році новій військовій доктрині країни. Раніше Україні було надано статус партнера НАТО з розширеними можливостями.