США будуть захищати і просувати вільні, незалежні і різноманітні ЗМІ – Байден

Президент США Джо Байден виступив із заявою з нагоди Всесвітнього дня свободи преси. ЇЇ текст розміщено на сайті Білого дому.

“Ми знову зобов’язуємося захищати і просувати вільні, незалежні і різноманітні ЗМІ по всьому світу», – відзначив президент США.

У заяві Байдена візначається – журналістика і вільні ЗМІ відігають “вічну і важливу роль” в суспільствах по всьому світу, пише Голос Америки.

«Авторитарні режими намагаються підірвати вільну пресу, маніпулювати фактами або поширювати дезінформацію, в той час як через скорочення індустрії новин по всьому світу стає дедалі більше «новинних пустель» – регіонів, де немає місцевих ЗМІ. Ці нападки являють собою не що інше, як загрозу демократії в усьому світі», – підкреслив Байден у заяві.

Перед Всесвітнім днем свободи преси організації Міжнародна федерація журналістів та Європейська федерація журналістів (IFJ-EFJ) вязли участь у старті щорічної доповіді Платформи Ради Європи для просування журналістики та захисту журналістівДоповідь вказує на серйозне погіршення свободи ЗМІ у Європі у 2020-му році. Як відзначає повідомлення на сайті “Міжнародної федерації журналістів”, серед іншого, спостерігається зростання нападок на журналістів у 4 рози.

“Журналісти притягають впливових до відповідальності та допомагають будувати вільні та відкриті суспільства. У Всесвітній день свобди преси США підтвержуть нашу відданість захисту та просуванню незалежних ЗМІ вдома та за межами США”, – також твітує сьогодні радник США з національної безпеки Джейк Салліван.

Раніше з заявою з нагоди Всесвітнього дня свободи преси виступив держсекретар США Ентоні Блінкен.

«Інформація та знання – потужні інструменти і вільна та незалежна преса є ключовою інституцією, що надає громадськості інформацію, необхідну для того, щоб відстоювати свою позицію, приймати інформовані рішення і забезпечувати відповідальність посадовців».