У Пентагоні заявили, що “Аль-Каїда” продовжує становити загрозу для США і їх союзників

Терористична мережа “Аль-Каїда” продовжує представляти для США, їхніх союзників і партнерів загрозу і через 10 років після ліквідації її ватажка Усами бен Ладена.

Про це заявив в понеділок прес-секретар Пентагону Джон Кірбі на регулярному брифінгу для журналістів.

Його попросили прокоментувати поширену терористами заяву про те, що вони готуються вести з США війну на всіх фронтах. “Я не бачив заяви, про який ви говорите. <…> Президент [США Джо Байден] вельми ясно заявив, що ми зобов’язані продовжувати захищати американський народ від загрози терористичних мереж, екстремістів, які готові, можуть і хочуть загрожувати нашій батьківщині. <…> Ніхто не думає, що “Аль-Каїда” зникла, або загроза, яку представляє “Аль-Каїда”, зникла 10 років тому після операції, результатом якої стала ліквідація бен Ладена. Вона [мережа] все ще становить загрозу. І ми все ще повинні бути зосереджені на цій загрозі”, – підкреслив Кірбі.

При цьому, за його словами, загроза від терористичної мережі “значно зменшилася” за останні 20 років “в тому, що стосується її масштабів і мощі”. “Але вона [ця загроза] все ще існує, і [“Аль-Каїда”] все ще становить загрозу не тільки нам, а й нашим союзникам і партнерам в регіоні”, – заявив представник оборонного відомства.

Як раніше повідомила телекомпанія CNN, представники “Аль-Каїди” стверджують, що США, приступивши до виведення військ з Афганістану, фактично визнали свою поразку в регіоні.

14 квітня Байден повідомив, що Сполучені Штати прийняли рішення завершити свою операцію в Афганістані, що стала найтривалішою зарубіжної військовою кампанією в американській історії. Виведення американських військ почалося минулого тижня. Передбачається, що військовий контингент США покине Афганістан до 11 вересня поточного року.

На піку операції США в 2010-2013 роках чисельність західних сил в Афганістані перевищувала 150 тис. чоловік. Основні бойові частини США і НАТО були виведені з Афганістану в 2014 році.