Віце-президент США привела до присяги нового керівника USAID

Віце-президент США Камала Харріс привела в понеділок до присяги нового керівника Агентства з міжнародного розвитку (USAID, АМР) Саманту Пауер.

Про це повідомив прес-пул Білого дому.

За свідченням апарату віце-президента, в церемонії взяли участь чоловік, дочка, син і вітчим нового керівника АМР. “USAID – це агентство, яке вирішує найскладніші проблеми в світі. Ні для кого не секрет, що зараз у нас є кілька таких страв: починаючи з самого COVID і закінчуючи економічними наслідками COVID, які відкинули назад багато успіхи в розвитку, досягнуті в останні роки. Зараз багато хто з них – будь то освіту для дівчаток, інші щеплення і вакцинація [від різних захворювань], економічне зростання – все відкинуто назад. Так що у нас багато роботи, усугубленной зміною клімату, усугубленной відступом від демократії”, – зазначила глава АМР.

Лауреат Пулітцерівської премії 2003 року, 50-річна уродженка Ірландії Саманта Пауер займала пост постійного представника США при ООН в адміністрації 44-го президента Барака Обами з 2013 по 2017 рік.

Створене в 1961 році Агентство США з міжнародного розвитку є вищим федеральним органом державного управління країни в галузі надання закордонної допомоги. Керівник агентства і його заступник призначаються президентом за згодою Сенату Конгресу США і діють в координації з Держдепартаментом. Відповідно до статуту, основними напрямками діяльності агентства є надання підтримки торгівлі, сільського господарства, розвитку охорони здоров’я, гуманітарної сфери та економіки, а також надання допомоги зусиллям щодо запобігання конфліктів і розвитку демократії в інших країнах.