Блінкен та Боррель провели зустріч у кулуарах саміту G7

У вівторок державний секретар США Ентоні Блінкен та віце-президент Європейської комісії Жозеп Боррель провели зустріч у кулуарах саміту G7, який відбувається у Великій Британії.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Держдеп США.

Як повідомляється, сторони обговорили шляхи поглиблення співпраці США та ЄС щодо спільних пріоритетів закордонної політики, включно з питаннями Росії, Ірану, Китаю, Афганістану та регіону Африканського Рогу.

“Держсекретар Блінкен наголосив на відданості США пожвавленню та підвищенню рівню амбіцій відносин США та ЄС, і він та високий представник Боррель обговорили саміт США-ЄС, який відбудеться у червні”, – йдеться у повідомленні Держдепу.

У дипломатичній службі ЄС заявили щодо зустрічі Блінкена та Борреля, що “зустріч стала нагодою обговорити на двосторонній основі деякі із найбільш нагальних викликів у царинах закордонної політики та безпеки”.

“Вони також обговорили відносини із Росією у світлі нещодавнього військового посилення у незаконно анексованому Криму та на кордоні з Україною, здоров’я Олексія Навального, та дії Росії проти країн-членів ЄС та санкції проти громадян ЄС”, – відзначає заява дипломатичної служби ЄС.

У Києві Ентоні Блінкена очікують 5-6 травня і планують його зустрічі з президентом Володимиром Зеленським, з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем та з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою.

У заяві Державного департаменту США про український візит держсекретаря сказано, що він має на меті «підтвердити непохитну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України перед лицем триваючої агресії з боку Росії».