Лукашенко пообіцяв європейським підприємствам проблеми

Президент Білорусі Олександр Лукашенко пообіцяв європейським підприємствам проблеми, повідомляє БелТА 4 травня.“Не буду тут поширюватися, висловлювати якісь думки, просто скажу, щоб ви розуміли: якщо європейці хочуть проблем у себе через ці санкції, вони їх отримають. Більше нічого не буду говорити”, – заявив Лукашенко.

Білоруський лідер попросив прем’єр-міністра Романа Головченка підготувати інформацію про найбільші європейські підприємства, що працюють у Білорусі, за аналогією з тим, “як це було перед американським цим випендрьожем в економіці”.

“Подивимося на їх роботу”, – сказав Лукашенко.

Пізніше Головченко на питання журналістів відповів, що Мінськ розраховує на “переважання здорового глузду в політичних, ділових колах на Заході” і вони припинять санкційний тиск. Говорячи про країни, у яких є “серйозні ділові інтереси” в Білорусі, він згадав Україну, Литву, Латвію і Польщу.

“Переворот із вбивством Лукашенка”. Що сталося

Європейський Союз в кілька етапів ввів санкції відносно ряду високопоставлених білоруських чиновників, підприємств і бізнесменів, що підтримують президента через силове придушення протестувальників, не згодних з підсумками виборів.

У жовтні Мінськ ввів санкції у відповідь проти ЄС, заборонивши ряду європейських чиновників в’їзд у країну. Також влада планує обмежити діяльність деяких політичних фондів та переглянути роботу деяких гуманітарних, освітніх та культурних програм.

В кінці квітня уряд Білорусі заборонив ввезення низки товарів з європейських країн. Під обмеження потрапили Skoda Auto, Liqui Moly, а також бренди німецького виробника засобів з догляду за шкірою Beiersdorf AG (Nivea, Eucerin, Tesa, Hanspalast).