Рааб заявив, що G7 не готова відмовитися від співпраці з КНР за деякими напрямками

Країни Групи семи (G7) готові співпрацювати з Китаєм по ряду напрямків, незважаючи на очевидні розбіжності у сфері прав людини.

Про це заявив міністр закордонних справ Великобританії Домінік Рааб за підсумками першого дня переговорів у рамках зустрічі глав МЗС держав “сімки” в Лондоні.

Відповідаючи на запитання журналістів про те, який сигнал G7 збирається послати авторитарним, за їхньою оцінкою, країнам, наприклад, Китаю, глава британського зовнішньополітичного відомства вказав, що держави “сімки” мають намір захищати демократичні принципи, але не збираються відмовлятися від взаємодії з КНР з низки питань. “Ми вважаємо, що торгівля повинна бути відкритою. Ми віримо в захист відкритих суспільств, прав людини і демократії. Ми виступаємо за збереження навколишнього середовища, боротьбу зі зміною клімату і пандеміями і в цілому за співпрацю у сфері охорони здоров’я”, – додав він.

Саме з обговорення відносин з КНР почалося у вівторок перше за два роки пленарне засідання неформального об’єднання семи розвинених економік світу -Великобританії, Німеччини, Італії, Канади, США, Франції, Японії. Потім була розглянута ситуація в М’янмі, Лівії, Сирії. У другій половині дня міністри G7 провели сесію, присвячену Росії, Україні та Білорусі, після чого обговорили Афганістан.

Завершилася робоча програма вівторка обговоренням співпраці в Індо-Тихоокеанському регіоні. Дискусія пройшла в рамках робочої вечері, а взяти участь в ній були запрошені представники Австралії, Індії, Південної Кореї і ПАР, а також генеральний секретар Асоціації держав Південно-Східної Азії Лім Джок Хой. Як очікується, підсумок дискусій буде підведений в спільному комюніке в середу.