У Румунії почалися навчання НАТО Dacia 21 Livex

У Румунії стартували навчання Dacia 21 Livex, які пройдуть на 16 полігонах та інших військових майданчиках Республіки.

У них візьмуть участь 10 тис. румунських військовослужбовців і ще 5 тис. осіб з 17 країн – союзників НАТО і партнерів Альянсу. Про це повідомила прес-служба Міністерства національної оборони Румунії.

Маневри, що проводяться командуванням об’єднаних сил Штабу оборони Румунії, завершаться в середині червня. У них беруть участь Албанія, Болгарія, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Іспанія, Італія, Латвія, Молдова, Нідерланди, Польща, Португалія, Словаччина, США, Туреччина, Франція і Чорногорія.

Навчання Dacia 21 Livex проходитимуть на основних полігонах біля населених пунктів Чинку (повіт Брашов), Смирдан (повіт Галац), Бабадаг (повіт Тулча), Капу Мідія (повіт Констанца) і Бобок (повіт Бузеу). Різні епізоди пройдуть також на майданчиках в Тиргу-Муреші, богаті, Бредеті, Грохотіші, у населених пунктів Гропень і Фрекецей.

“Маневри поєднують заходи з підготовки румунських, союзних і партнерських сил в контексті НАТО і румуно-американського стратегічного партнерства для здійснення оборонної операції за сценаріями, які передбачають умови боротьби підвищеної інтенсивності”, – вказується в повідомленні військового відомства.

Заплановані дії включають переміщення і тактичні маневри з бойовими стрільбами, скидання авіабомб, парашутні висадки, подолання водних потоків, координацію транзиту через повітряні, морські і наземні пункти перетину кордону, а також заходи медичного характеру.

Мета навчань Dacia 21 Livex, як заявило Міноборони Румунії, – “підтвердити постійну готовність структур НАТО і американського стратегічного партнера до швидкого переміщення в Румунію значних сил для захисту від будь-якого агресора”. Також буде перевірена здатність Румунії надавати підтримку транзиту сил і військового спорядження по національній території.