Зеленський поспілкувався з cенатором Портманом

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову із сенатором США, співголовою українського кокуса в Сенаті Робертом Портманом.

Про це в середу, 5 травня, повідомляє прес-служба Офісу президента.

Зеленський під час розмови наголосив, що Україна високо цінує двопартійну підтримку Конгресу США. Він подякував за постійну підтримку з боку США територіальної цілісності і суверенітету України.

“Спасибі вам за вагомий особистий внесок у формування такої міцної парламентської підтримки на чолі Сенатського українського кокуса. Це важлива основа нашого стратегічного партнерства, яке базується на спільних цінностях і довгострокових інтересах”, – зазначив Зеленський.

Зі своєї сторони, Портман вітав призначення нового посла Україна в США Оксани Маркарової.

Портман також зазначив, що підтримує надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО.

Крім того, Зеленський подякував за виділені в бюджеті США на поточний рік асигнування для реалізації програм допомоги Україні в обсязі понад 700 мільйони доларів США, з яких майже 400 мільйонів піде на потреби національної безпеки й оборони.

Зеленський також повідомив сенатору про ситуацію на Донбасі. Він зазначив, що є певні позитивні зміни, менше снайперського вогню, а тому менше загиблих за останні дні. Однак так і не вдалося досягти домовленостей з Росією про режим повного припинення вогню, і ситуація продовжує залишатися небезпечною.

Також Зеленський додав, що Україна зацікавлена ​​у тісній співпраці зі Сполученими Штатами у протидії дезінформації.

Голова держави зазначив, що з радістю очікує візит Портмана в Україну у складі двопартійної делегації Конгресу США.