Поліція Донеччини заочного оголосили про підозру двом учасникам незаконного воєнізованого формування «МГБ ДНР»

Поліцейські управління міграційної поліції спільно з детективами слідчого управління ГУНП в Донецькій області та за процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури задокументували злочинну діяльність двох учасників терористичної організації «Министерство государственной безопасности ДНР».

Встановлено, що з 2015 та у 2017 році двоє чоловіків 38 та 48 років увійшли до складу терористичного формування, де були призначені на посади оперуповноважених оперативного підрозділу «МГБ ДНР». Один з них отримав позивний «Дед», повідомляє прес-служба МВС УКраїни.

Бойовики отримали завдання виявляти серед населення проукраїнські налаштованих громадян, з метою їх незаконного затримання із застосуванням фізичного та психологічного насильства для отримання від них інформації, необхідної для забезпечення діяльності терористичної організації.

Поліцейські задокументували факт катування громадян під час допитів. Так, тортури були застосовані до чотирьох полонених впродовж року. До всіх в’язнів застосовували фізичне насильство – били руками та ногами по тілу, в тому числі прикладом автомата або резиновою палицею. Серед потерпілих – жінка, яку викрали посеред дня з робочого місця. Їй одягнули поліетиленовий пакет на голову та металеві кайданки на руки. Після цього силою помістили до в’язниці «Ізоляція», де погрожували вбити, били та застосовували тортури з використанням електричного струму.

Обом фігурантам заочно повідомлено про підозру в участі у терористичній організації, незаконних воєнізованих формуваннях, порушенні законів та звичаїв війни, жорстокому поводженні з цивільним населенням, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 258-3, ч. 1 ст. 260, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України). Досудове розслідування триває.