Консервативна партія Великобританії перемагає на регіональних виборах

Правляча Консервативна партія Великобританії впевнено лідирує на регіональних виборах, які відбулися в четвер практично по всій країні.

Про це свідчать підсумки підрахунку голосів, підведені до вечора п’ятниці для 81 з 143 муніципальних, місцевих і регіональних рад Англії.

У порівнянні з виборами 2016 року партія Торі, яку очолює прем’єр-міністр Борис Джонсон, отримала 156 додаткових місць в радах різного рівня (всього 1 321), тоді як лейбористи, що знаходяться в опозиції з 2010 року, втратили 187 мандатів (814). Партія “Ліберальні демократи” до теперішнього моменту позбулася 25 мандатів (243), а Партія “зелених”, навпаки, отримала додаткові 49 (75). Загалом на наймасштабніших за 48 років регіональних виборах вирішується доля 5 тис.місць у місцевих органах влади.

На даний момент Торі мають більшість у 35 радах (на шість більше, ніж у 2016 році в тих же частинах країни), а лейбористи – у 31, втративши контроль над чотирма. В одній Раді більшість утримує партія “Ліберальні демократи”, ще в 14 немає явних лідерів або більшість належить іншим партіям.

Англійські політичні коментатори відзначали, що перші з початку пандемії COVID-19 вибори в країні стануть свого роду оцінкою дій уряду Джонсона в період боротьби з інфекцією. На думку експертів, відчутна перевага Торі над їх традиційними противниками обумовлений успіхами програми вакцинації населення Великобританії, а також багатомільярдними витратами на збереження робочих місць і підтримку бізнесу в період пандемії. Кір Стармер, який очолив Лейбористську партію рік тому, був змушений визнати, що вибори принесли “гірке розчарування” опозиції, “втратила довіру робочих людей” в регіонах, які традиційно підтримували лівоцентристську політику лейбористів. Експерти пророкують, що Стармеру, можливо, доведеться покинути свій пост, так як він не володіє достатньою для лідера партії енергією і харизмою.