Мін’юст США представив пропозиції щодо посилення заходів регулювання обігу зброї

Міністерство юстиції США запропонувало в п’ятницю нові заходи, спрямовані на посилення контролю за обігом саморобної вогнепальної зброї.

“Міністерство юстиції сьогодні розповсюдило повідомлення про запропоновану ініціативу, яка вперше з 1968 року оновить визначення вогнепальної зброї та пов’язаних з ним елементів. Пропонована міра допоможе закрити нормативну лазівку, пов’язану з несерійною вогнепальною зброєю приватного виробництва, яке все частіше знаходять на місцях злочинів по всій країні. Немаркована вогнепальна зброя нерідко збирають з наборів деталей, які продаються без попередньої перевірки минулого покупця, в результаті їх легко можуть придбати злочинці, яким в іншому випадку якби проводилася така перевірка не було б дозволено купувати зброю”, – йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті Мінюсту.

Новий захід, крім іншого, зобов’яже продавців подібних наборів проводити перевірку минулого покупця, що запобіжить потраплянню зброї в руки тих, кому його мати заборонено. Крім того, виробникам комплектів доведеться вказувати серійний номер на ствольній коробці, завдяки чому співробітникам правоохоронних органів буде легше відстежити таку самостійно зібрану зброю в разі її використання при скоєнні злочину. Як зазначає американське відомство, в період з 2016 по 2020 рік на передбачуваних місцях скоєння злочинів було виявлено понад 23 тис. одиниць вогнепальної зброї без серійного номера.

Право на придбання і носіння зброї американцям гарантує друга поправка до Конституції США. Через неодноразово відбувалися в країні в останні роки випадків масових вбивств громадян зловмисниками активізувалися дебати про те, які заходи необхідно вжити для посилення контролю за обігом зброї. В останні роки федеральна влада неодноразово робили такі спроби, проте вони поки не увінчалися успіхом.