Зеленський відвідав меморіал військовим на кордоні з РФ

Під час робочої поїздки до Луганської області Президент Володимир Зеленський відвідав Меморіальний комплекс Україна – визволителям в смт Мілове на кордоні з Росією, повідомляє прес-служба ОП.

Зазначається, що там в братській могилі поховано 2814 воїнів.Зеленський відвідав меморіал військовим на кордоні з РФ

“З нагоди Дня пам’яті та примирення і напередодні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Глава держави поклав квіти до Вічного вогню і вшанував загиблих у боях за рідну землю. Пам’ять воїнів вшанували також керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, його заступники та посли країн Великої сімки і ЄС, які прибули на Луганщину разом з Володимиром Зеленським”, – йдеться в повідомленні.

Президент також оглянув Дзвін Пам’яті на території меморіалу. Це перший з чотирьох дзвонів, встановлення яких Зеленський ініціював рік тому.

Зазначається, що чотири дзвони будуть символізувати пам’ять про загиблих і примирення між країнами – учасницями Другої світової війни: Дзвін Пам’яті в Міловому, Дзвін Перемоги в Закарпатті, а також Дзвін Миру в Донецьку і Єдності – в Сімферополі, які будуть встановлені після повернення тимчасово окупованих територій під контроль України.

Президент поспілкувався з місцевими жителями і привітав їх з наступаючим Днем перемоги над нацизмом.

Раніше Зеленський заявив, що День пам’яті і примирення в Україні відзначають не для того, щоб замінити 9 травня. Водночас, він закликав не забувати історію і “зрозуміти її повніше”.