Туреччина виступила за створення міжнародних сил для забезпечення захисту громадян Палестини

Туреччина виступає за створення міжнародних сил для забезпечення фізичного захисту палестинських мирних громадян.

Про це заявив у неділю міністр закордонних справ Республіки Мевлют Чавушоглу на екстреному засіданні глав МЗС Організації ісламського співробітництва (ОІС).

“Міжнародне співтовариство несе відповідальність за забезпечення безпеки палестинських мирних громадян. І важлива частина цієї відповідальності лежить на ОІС, – підкреслив він в ході свого виступу. – Ми повинні працювати над створенням міжнародного механізму для захисту мирних громадян Палестини відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН, прийнятої в червні 2018 року. Ця ініціатива повинна також включати фізичний захист за допомогою створення міжнародних сил, які матимуть військову і фінансову підтримку зацікавлених країн”.

За словами Чавушоглу, “настав час єдності і рішучості в питанні Палестини”. “Ісламський світ чекає від нас лідерства, і Туреччина готова до всіх необхідних кроків”, – додав він.

Взаємні удари з боку палестинських радикальних угруповань в Газі та ізраїльської армії тривають з 10 травня. Вони пішли за заворушеннями біля мечеті Аль-Акса в Східному Єрусалимі, що почалися через рішення ізраїльського суду про вилучення будинків у кварталі Шейх-Джаррах у проживаючих там арабських сімей. За останніми даними, з ізраїльського боку загинули не менше 10 осіб, Палестинської – 181, включаючи 52 неповнолітніх і 31 жінку, 1 125 постраждали.