Глава МЗС КНР закликав Палестину та Ізраїль утриматися від силових методів

Китайська сторона закликає Палестину та Ізраїль утриматися від силових методів заради врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту і відновлення довгострокового миру на Близькому Сході.

Про це заявив у неділю міністр закордонних справ Китаю Ван і.

“Китай рішуче засуджує акти насильства по відношенню до мирних жителів. Ми ще раз звертаємося до Палестини та Ізраїлю і наполягаємо, щоб вони негайно припинили ворожі дії по відношенню один до одного”, – повідомив він, виступаючи в режимі відеоконференції в ході дискусій Ради Безпеки ООН, присвячених ситуації на Близькому Сході.

За словами Ван і, міжнародне співтовариство має негайно надати активне сприяння для запобігання ескалації палестино-ізраїльського конфлікту. “Тільки довгострокове справедливе вирішення палестинської проблеми дозволить забезпечити безпеку на Близькому Сході”, – зазначив міністр.

Як підкреслив Ван І, Палестина повинна утриматися від дій, здатних привести до ескалації конфлікту. “Необхідно уникати заходів, від яких страждають мирні жителі. Зниження напруженості слід домагатися обопільними зусиллями”, – уточнив він.

Ван зазначив, що Ізраїль повинен негайно зняти блокаду з сектора Газа і перестати порушувати законні права палестинців, окупуючи землю, на якій вони проживають. “Ми наполягаємо, щоб ізраїльська сторона дотримувалася своїх міжнародних зобов’язань”, – підсумував глава МЗС КНР.

За словами Ван і, китайська влада вимагає від Сполучених Штатів припинити створювати перешкоди для діяльності Ради Безпеки ООН з врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту.

“Ми звертаємося до США із закликом зайняти відповідальну і справедливу позицію, надати підтримку зусиллям більшості країн – учасниць міжнародної організації, спрямованим на врегулювання ситуації, що склалася, – підкреслив він. – Викликає досаду той факт, що одна єдина країна створює перешкоди при вирішенні даного питання”.

Як зазначив Ван і, під тиском Ізраїлю палестинський народ опиняється у все більш нестерпній ситуації. Він додав, що подолати конфлікт можна набагато швидше за сприяння ряду регіональних організацій.

Глава МЗС КНР заявив, що китайська влада зацікавлена у врегулюванні палестино-ізраїльського конфлікту і пропонує ворогуючим сторонам організувати продуктивний діалог на території КНР.

“Я знову пропоную мирно налаштованим представникам Палестини та Ізраїлю відвідати КНР, ми запрошуємо вас для проведення діалогу, – сказав він. – Ми вітаємо організацію прямої двосторонньої зустрічі між представниками обох сторін на китайській території”.

Як зазначив Ван і, Пекін має намір докладати активних зусиль для вирішення палестинської проблеми, яка “є одним з найбільш важливих міжнародних питань”. “Ми повинні проявити солідарність, <…> дотримуватися справжніх принципів багатостороннього співробітництва”, – підкреслив китайський міністр, звертаючись до членів міжнародного співтовариства.

Він додав, що Китай вважає Палестину “своїм щирим другом”. “Ми будемо підтримувати будь-які зусилля, здатні знизити ескалацію конфлікту”, – підсумував він.