В Чехії вже “ділять” владу

Президент Чехії заявив, що хотів би бачити своїм наступником чинного прем’єр-міністра Республіки Андрія Бабіша

Строк повноважень Мілоша Земана закінчується в 2023 році.

Земан назвав чинного прем'єра Чехії своїм бажаним наступником

Про це повідомляє Novinky.cz.

Доларовий мільярдер Андрій Бабіш обіймає посаду прем’єр-міністра Чехи з грудня 2017 року.

“Прем’єр-міністр Бабіш заслуговує на те, щоб балотуватися на пост президента, і я безумовно проголосую за нього. Він виконав неймовірний обсяг роботи, на відміну від тих, хто тільки критикував”, – пояснив Земан.

Євросоюз підозрював Бабіша в шахрайстві з субсидіями, виділеними агрофірмі політика на суму понад 2 млн євро. У січні 2018 року парламент Чехії оголосив про недовіру уряду Бабіша, і він разом зі своїм кабінетом був змушений піти у відставку.

Пізніше Земан затвердив його повернення на посаду прем’єра. У 2019 році прокуратура Чехії припинила кримінальне переслідування проти Бабіша за звинуваченням у незаконному отриманні субсидії ЄС.

Мілош Земан озвучив версію, згідно з якою події семирічної давності могли статися через спробу приховати нестачу боєприпасів на складі. Прем’єр Чехії Андрій Бабіш спростував слова президента.Прем'єр Чехії відповів на слова Земана про нову версію вибухів на складах

Про це повідомляє frekvence1.

Правоохоронні органи розслідує тільки одну версію, пов’язану з російськими спецслужбами.

“Я пояснив президенту, що поліція розслідує одну версію, пов’язану з російськими спецслужбами. Можливо, в ході розслідування з 2014 року було більше однієї версії. Але я не можу пояснити, чому зараз президент наполягає на тому, що версій більше”, – сказав Бабіш.