ЄС схвалив відкриття кордонів для вакцинованих туристів

Європейський Союз схвалив відкриття кордонів для вакцинованих від коронавірусу туристів. Для поїздки в ЄС потрібно мати COVID-паспорт.

Країни-члени Європейського союзу офіційно схвалили відкрити кордони для туристів з третіх країн, які повністю вакцинували проти коронавірусу. Також в ЄС розширять список країн, до яких не будуть застосовуватися жорсткі правила при перетині кордону.

Про це на брифінгу заявив представник Європейської комісії.

“Посли ЄС домовилися оновити підхід до поїздок з-за меж Європейського Союзу. Рада тепер рекомендує країнам-членам послабити обмеження для тих, хто вакцинована схваленими вакцинами”, – сказав представник Єврокомісії Крістіан Вігард.

Також в ЄС узгодили нові критерії визначення країн, до яких не будуть застосовуватися жорсткі обмеження при перетині кордону.

“Разом з тим, щоб зменшити ризик поширення штамів коронавируса в ЄС, Рада погодила новий надзвичайний механізм припинення, який дозволить країнам-членам діяти швидко і скоординовано”, – зазначив він.

Далі це рішення найближчим часом має бути затверджене Радою ЄС.

Раніше, Єврокомісія рекомендувала ЄС дозволити в’їзд вакцинованим туристам. 

На даний момент на територію будь-якої країни – члена ЄС можуть в’їхати тільки громадяни або резиденти держав Євросоюзу, а також громадяни третіх країн, що мають право на необхідні поїздки. У цю категорію потрапляють, зокрема, медики, далекобійники і інші працівники транспортної галузі, сезонні робітники, дипломати. Необов’язкові поїздки можуть здійснювати лише громадяни країн зі сприятливою епідеміологічною ситуацією – їх на даний момент в списку Євросоюзу всього сім: Австралія, Китай, Нова Зеландія, Руанда, Сінгапур, Таїланд і Південна Корея.

Читайте також: В Єврокомісії назвали три вакцини після щеплень якими дозволять подорожі

Тепер же Єврокомісія рекомендує відкрити кордони туристам з третіх країн, які пройшли передбачену правилами вакцинацію від коронавіруса одним з препаратів, які схвалені Європейським агентством лікарських засобів (EMA). У Єврокомісії пояснюють свою пропозицію тим, що, відповідно до наявних даних, ймовірність заразитися коронавірусом від вакцинованої людини вкрай низька.