МЗС України назвало умову отримання Кримом дніпровської води

Анексований Крим знову почне отримувати воду з Дніпра тільки після демілітаризації і деокупації півострова.

Про це сказав речник МЗС України Олег Ніколенко в коментарі для Інтерфакс-Україна в суботу, 22 травня.

“Водних ресурсів для побутового використання в Криму достатньо. Проблема загострилася через його масовану мілітаризацію: розвиток військових баз і підприємств військово-промислового комплексу Російської Федерації. Фактично російські військові поставили під загрозу задоволення базових потреб кримського цивільного населення”, – зазначив Ніколенко.

За його словами, це ще раз доводить руйнівний характер політики РФ на окупованих нею українських територіях.

“Зате, російська сторона не залишає спроб перекласти відповідальність на інших. Нагадаю, що відповідно до норм міжнародного права, Росія як держава-окупант несе відповідальність за ситуацію на півострові. Наша позиція чітка: відновлення поставок дніпровської води в Крим можливо тільки після його демілітаризації і деокупації”, – наголосив речник МЗС України.

Напередодні заступник директора Департаменту інформації та друку МЗС Росії Ілля Тимохов на міжнародній онлайн-конференції заявив, що “водна блокада півострова, яка триває, може привести до чергової гуманітарної катастрофи з важко передбачуваними наслідками”.

Україна забезпечувала близько 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал. Але після анексії півострова канал закрили.

Також повідомлялося, що в Криму назвали організаторів “водної блокади”. Там вважають винними в “водній блокаді” півострова 12 осіб, на них заведуть справи за статтею про тероризм.

Попередньо, в Криму збитків від водної блокади оцінюють в 1,5 трлн російських рублів або більш як 20 млрд доларів.