Україна повернула Японії 2,5 млн невикористаних «кіотських» євро

Україна повернула Японії 2,5 мільйона євро невикористаних коштів, які були отримані Києвом в 2009 році від продажу квот на викид парникових газів в рамках Кіотського протоколу.

Про це повідомила прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів.

«Державною казначейською службою України від 15 лютого 2016 року було здійснено повернення коштів японській стороні в сумі 2,490 млн євро», – сказано в повідомленні відомства.

При цьому розпорядження про повернення коштів японській стороні Кабінет міністрів підписав 11 лютого.

Як відомо, Мінприроди в березні 2015 року взяло на себе функції агентства по реалізації проектів за договорами, за якими термін використання коштів уже завершився. При цьому японські контрагенти мали право вимагати повернення невикористаного залишку в сумі близько 1,3 млрд грн і 35,9 млн євро.

В результаті переговорів представників офіційного Києва з японськими контрагентами Мінприроди вдалося продовжити термін використання коштів.

На початку одна з японських компаній наполягала на поверненні всього невикористаного залишку, проте у вересні 2015 року зі ній вдалося домовитися про те, що половина залишку буде спрямована на модернізацію 10 вагонів Київського метрополітену, а тільки половина – повернута.

У листопаді 2015 року Мінприроди домовилося збільшити кількість модернізованих вагонів до 15, і повернути невикористані кошти.

 

Інформаційне агентство “Центр новин”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.