Столтенберг озвучив ключові пункти порядку денного саміту НАТО

Генсек НАТО Йенс Столтенберг озвучив ключові пункти порядку денного саміту НАТО, який відбудеться 14 червня в Брюсселі.

Серед основних тем, а їх дев’ять, – колективна оборона від всіх загроз і підтримка світового порядку, пише ТАСС.

“По-перше, ми зміцнимо НАТО як унікальний і незамінний форум для трансатлантичних консультацій. З усіх питань, які зачіпають трансатлантичну безпеку. У тому числі, наприклад, по Сирії, Ірану або Південно-Китайського моря. Тому що НАТО – це не просто військовий альянс, а військово-політичний союз. І навіть коли ми не можемо робити військових дій, наша політична єдність має значення”, – сказав глава Північноатлантичного альянсу, виступаючи з промовою НАТО-2030: трансатлантична повістка на майбутнє.

Другий пункт порядку саміту НАТО – це зміцнення прихильності колективної оборони від усіх загроз.

“Ми будемо швидко і в повному обсязі здійснювати наші плани по зміцненню нашої військової позиції, продовжуючи підвищувати боєготовність наших сил, модернізувати наші можливості і більше інвестувати в нашу колективну оборону”, – підкреслив глава НАТО.

Третьою темою, яка буде порушена на саміті, є розробка завдань по забезпеченню стійкості в рамках всього альянсу.

“Сильні військові важливі, але сильні суспільства – це наша перша лінія оборони … Зробити наші суспільства менш уразливими для нападів і примусу, і забезпечити, щоб наші військові могли діяти в умовах світу, кризи і конфлікту”, – продовжив генсек.

Четверте завдання – “стимулювати трансатлантичні інновації”.

У НАТО планують “відточити технологічну перевагу і запобігати розриву в інноваціях між союзниками” для спільної ефективної роботи.

“По-п’яте, ми повинні зіграти свою роль в підтримці міжнародного порядку, заснованого на правилах, виступаючи в один голос, щоб захистити наші цінності і інтереси. І заохочувати інших грати за правилами. Ми будемо зміцнювати наші існуючі партнерські відносини, наприклад, з Європейським союзом. і налагоджувати нові зв’язки з країнами-однодумцями по всьому світу, в тому числі в Африці, Азії і Латинській Америці”, – продовжив Столтенберг.

Шостим пунктів він назвав надання підтримки країнам-партнерам.

“Конфлікти і нестабільність в сусідніх з НАТО країнах безпосередньо підривають нашу безпеку. Тому наша шоста мета полягає в тому, щоб активізувати нашу підтримку в області підготовки кадрів і нарощування потенціалу для партнерів. Від Іраку до Йорданії і від Грузії до України”, – пояснив він .

Проблема зміни клімату – це, за словами Столтенберга, сьомий ключовий пункт порядку саміту НАТО.

“НАТО має боротися з наслідками зміни клімату для безпеки. Моя мета полягає в тому, щоб узгодити чіткий політичний зобов’язання на саміті – значно скоротити військові викиди”, – заявив генсек альянсу.

Восьмий пункт порядку денного – це розробка стратегічної концепції НАТО.

Дев’ятим пунктом є інвестиції в оборону.

“Щоб зробити все це, нам потрібно більше інвестувати. Але ми повинні не тільки більше інвестувати, але також повинні краще інвестувати. Саме тому ми повинні збільшити загальний бюджет НАТО”, – уклав Йенс Столлтенберг.

Раніше Столтенберг заявляв, що саміт НАТО обговорить ситуацію в Росії і Білорусі.

Також в НАТО пояснили відмову покликати на саміт Україну. Саміт НАТО, який відбудеться в Брюсселі 14 червня, буде коротким, тому участь країн-партнерів, таких як Україна і Грузія, не передбачено.